W obecnych czasach, kiedy smartfony to wszechstronne urządzenia komunikacyjne, wygodne umocowanie ich w samochodzie, tak by można było z nich bezpiecznie korzystać, jest szalenie ważne. Nie dziwi więc to, że na rynku są tysiące różnego rodzaju uchwytów. Wiele z nich to jednak designerskie koszmarki. Na ich tle zdecydowanie wyróżnia się Berrolia No. 1.

Uchwyt ten mocuje się w kratce nawiewu na desce rozdzielczej samochodu. Te zwykle umieszczone są w zasięgu ręki i wzroku - nie trzeba na długo odrywać oczu od tego, co dzieje się na jezdni. Umocowany w tym miejscu telefon nie zasłania też przedniej szyby, co także ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Do montowania służy specjalny klips pokryty trzema warstwami lakieru SoftTouch, który zabezpiecza kratki nawiewu przed porysowaniem. Pasuje on do nawiewów z poziomo ułożonymi kratkami - można je spotkać w niemal każdym samochodzie dostępnym na rynku. Sam montaż, choć prosty, wymaga kilku prób, zanim uda się osadzić uchwyt stabilnie. W komplecie znajduje się też specjalna podkładka montażowa, która zapewnia jeszcze pewniejsze trzymanie się uchwytu, chroni też dodatkowo kratkę przed zarysowaniem. W przypadku kratek wyposażonych w specjalne zgrubienie służące do regulacji kierunku przepływu powietrza, producent zaleca montowanie uchwytu właśnie na tym elemencie.

Berrolia No. 1

Berrolia No.1 wykonana jest z wysokogatunkowej nierdzewnej stali pokrytej specjalnie sprowadzaną włoską skórą, która czyni ten utylitarny przecież przedmiot wyjątkowym. Nie ma tutaj mowy o jakimś tanim plastiku. Z tej samej skóry co korpus wykonany jest też kołnierz (wzmocniony dodatkowo stalowym prętem zakrzywionym w kształt litery U), w który wkładany jest telefon. Producent nie zdecydował się na żadne kompromisy. Dotyczy to zarówno użytych materiałów, jak i samej konstrukcji tego akcesorium. Nie ma w nim ruchomych części, które przecież zwykle najszybciej ulegają uszkodzeniu. Uchwyt dostępny jest w wersjach dla konkretnych modeli iPhone'ów (5, 5s, SE, 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7 i 7 Plus).

Berrolia No. 1

Równie oryginalny, jak samo wykończenie, jest umieszczony pod kołnierzem specjalny uchwyt na kabel Lighning. Dzięki niemu kabel, podpięty z drugiej strony do ładowarki samochodowej lub gniazda USB (stanowiącego standardowe wyposażenie produkowanych obecnie samochodów), jest zawsze na miejscu. Wystarczy włożyć telefon do uchwytu Berollia No. 1, a rozpocznie się jego ładowanie. W ten sposób, spędzając kilkadziesiąt minut za kółkiem, właściwie nie trzeba się martwić o to, że zabraknie nam energii w baterii.

Berrolia No. 1

Na koniec wypada wspomnieć, że nie jest to produkt importowany z Dalekiego Wschodu. Uchwyty Berollia No.1 produkowane są w Łodzi i jej okolicach.

Berrolia No. 1

Uchwyty Berollia No. 1 dostępne są w skórze o różnym wykończeniu i kolorze, w cenie 59 €.

Artykuł został pierwotnie opublikowany w MyApple Magazynie nr 8/2016

Pobierz MyApple Magazyn 8/2016

Magazyn MyApple w Issuu