Jeżeli technologia Bluetooth w Waszym komputerze nie działa poprawnie, a połączenie z zewnętrznymi urządzeniami jest przerywane lub w ogóle nie chce być nawiązane, to warto skorzystać z funkcji usuwania błędów, jaka została zaimplementowana do systemu macOS.

Na wstępie zaznaczę, że wykonanie opisanych niżej punktów sprawi, że komputer utraci połączenie Bluetooth z zewnętrznymi urządzeniami – klawiaturami, myszkami, słuchawkami itd. Warto mieć to na uwadze i w odpowiedni sposób przygotować się do całego procesu.

Pierwszym krokiem jest przejście do Preferencji systemowych i wybranie opcji „Pokaż Bluetooth na pasku menu” w sekcji Bluetooth. Następnie na górnej belce systemowej należy kliknąć w ikonę Bluetooth przytrzymując klawisze alt oraz shift.

Z listy, która się pojawiła, wybieramy Wyzeruj moduł Bluetooth. Z tego miejsca można też usunąć połączenie z zewnętrznymi urządzeniami. Na koniec konieczne będzie ponowne uruchomienie komputera. Po zastosowaniu tych czynności problemy dotyczące działania Bluetooth powinny zostać rozwiązane. Jeżeli cały proces nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, to warto sprawdzić czy samo urządzenie Bluetooth działa poprawnie łącząc je np. z innym komputerem.