Obudowy do iPhone'a można podzielić na minimalistyczne takie jak etui Apple, Mujjo oraz na „toporne” do których zaliczamy między innymi akcesoria Lifeproof, Otterbox czy UAG. Ten ostatni ma w swojej ofercie między innymi etui o nazwie Monarch, który w założeniu powinien uchronić nasze urządzenie przed zniszczeniem.

Obudowa UAG Monarch została wykonana z elastycznej gumy TPU, poliwęglanu oraz skóry licowej. Narożniki obudowy zostały wzmocnione grubszą warstwą materiału co zwiększa bezpieczeństwo w trakcie upadku. Dodatkowo krawędzie wystają ponad tafle ekranu, dzięki czemu kładąc telefon wyświetlaczem do dołu nie powinien się on zarysować. Warto zwrócić uwagę, że etui spełnia wojskowy standard MIL STD 810G 516.6 określający stopień odporności na wstrząsy a nawet go dwukrotnie przewyższa. Wnętrze obudowy zostało wykonane z gumy oraz plastiku a jego płaska powierzchnia ma tak zwany wzór plastra miodu co według producenta przekłada się również na ochronę telefonu przy upadkach. Etui waży 40 gramów.

UAG Monarch tył

Etui Monarch w wersji dla iPhone'a 7 umożliwia umieszczenie w nim również dwóch poprzednich wersji 4,7-calowego telefonu Apple (iPhone 6 oraz iPhone 6s). Boczne przyciski zostały powiększone, dzięki czemu są bardzo wygodne. W trakcie użytkowania nie zdarzyła się sytuacja, w której użycie przycisków telefonu byłoby utrudnione przez obudowę. Natomiast dostęp do złącza Lightning, „pstryczka” odpowiadającego za włączenie trybu cichego oraz wejścia mini jack w iPhonie 6/6s jest dobry, lecz niestety w przypadku tego ostatniego, złącza z grubszą obudową nie będą kompatybilne. Boczne krawędzie zostały wykonane z miękkiej gumy, a specjalne zdobienia mają za zadanie poprawić przyczepność etui do dłoni. Zarówno instalacja telefonu w obudowanie jak i jego wyjęcie jest niezwykle łatwe i nie powinno nikomu sprawić trudności.

UAG Monarch złącza

UAG Monarch bok

Etui tego typu mają za zadanie uchronić nasz telefon przed uszkodzeniem w trakcie upadku. Niestety, dwa razy obudowa musiała sprostać temu zadaniu. Pierwsza sytuacja spowodowana była tym, iż w trakcie prowadzenia rozmowy zostałem zaczepiony przez biegnącą osobą. Skutkowało to upadkiem telefony z wysokości ucha. Drugą sytuacją było upuszczenie telefonu z wysokości kieszeni spodni, jednak w tym przypadku telefon poleciał około dwóch metrów do przodu i spadł na kostkę brukową. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Monarch w moim przypadku spełnił swoje zadanie. Warto zaznaczyć również, że pomimo upadków na etui nie powstały żadne ślady po tych zdarzeniach.

UAG Monarch przód

Jeżeli szukacie odpornego etui, który uchroni Wasze urządzenia to polecam etui firmy UAG. Etui dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych - jasnoszary oraz ciemnoszary tył a jego cena w sklepie MyApple wynosi 162zł