Po wprowadzeniu przez Apple rysika Pencil wielu użytkowników zapragnęło mieć takie urządzenie przy swoim z iPhone'ie. Niestety firma z Cupertino stworzyła rysik tylko i wyłącznie dla iPad'ów z serii Pro i nie jest on kompatybilny z żadnym innym urządzeniem. Dla grupy użytkowników chcących mieć rysik dla iPhone'a, kilka marek stworzyło produkty alternatywne a jednym z nich jest Adonit Snap - rysik z Bluetooth dla iPhone'ów od serii 5 w górę oraz innych telefonów z systemem Android.

O produkcie

Na stronie producenta możemy wyczytać, że Adonit Snap został zaprojektowany specjalnie z myślą o smartfonach. Dzięki spłaszczonej formie (zaledwie 4,3 mm grubości) i małych wymiarach (długość 12,1 cm) możemy mieć go zawsze przy sobie, ponieważ idealnie mieści się w kieszeni z telefonem. W zestawie oprócz samego rysika otrzymujemy kabel USB do ładowania oraz specjalną, magnetyczną blaszkę, która mocuje rysik do telefonu. Blaszkę przyklejamy do obudowy telefonu i od tej chwili nasz rysik jest zawsze przy smartfonie - sprytne rozwiązanie.

Adonit Snap nie posiada czujnika siły nacisku jak ma to miejsce w wyższym modelu o nazwie Pixel. Z uwagi, że nie jestem rysownikiem fakt ten nie przeszkadza mi zupełnie. Końcówka rysika ma śrędnicę 1,9 mm co daje precyzję oraz naturalne uczucie przy pisaniu czy szkicowaniu. Rysika często używam do szybkiego szkicowania w aplikacji systemowej "Notatki", jednak najczęściej przydaje się przy retuszu zdjęć zrobionych na iPhonie. Zawsze przed wrzuceniem zdjęć np. na Instagram'a czyszczę je z niepotrzebnych elementów, paprochów itp. w programach do obróbki fotografii takich jak Snapseed czy Facetune. Jest to niewątpliwie świetne rozwiązanie dające dużą precyzję i wygodę. Używając palca jesteśmy często zmuszani do cofania nałożonych poprawek, ponieważ nie mamy takiej dokładności - z rysikiem Adonit Snap praca idzie gładko.

Ciekawą, dodatkową funkcją, którą docenią przedewszystkim fani "selfie" jest wywoływanie migawki aparatu iPhone'a poprzez przycisk umieszczony na obudowie rysika. Wystarczy ustawić telefon, włączyć aplikację "Aparat" i pstrykać zdjęcia na odległość.

Wykonanie

Trzeba przyznać, że produkt został naprawdę dobrze wykonany. Wygląda bardzo estetycznie, jest bardzo ładny i zrobiony z wysokiej jakości materiałów. Jest też wytrzymały - upadał mi wielokrotnie z wysokości na twarde podłoże i kompletnie nic się z nim nie stało. Na dużego plusa zasługuje także ergonomia - lekki (9,3 g), trzyma się bardzo dobrze i nie wyślizguje. Dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, białym oraz tzw. Rose Gold - znanym z produktów Apple.

Kilka z jego możliwości możecie zobaczyć na poniższym filmie reklamowym firmy Adonit:

Cena: 34,99$ (aktualnie przeceniony na 24,99$)

Więcej informacji na stronie producenta: www.adonit.net