W App Store pojawiła się najnowsza aktualizacja aplikacji Netflix. Wprowadza ona wyczekiwaną przez wielu użytkowników funkcję, jaką jest możliwość pobierania filmów i seriali do pamięci iPhone'a lub iPada.

Nowa funkcja Netflixa nie działa niestety z wszystkimi produkcjami, jakie znajdziemy w bazie tego serwisu. Przechodząc w głównym menu do zakładki „Dostępne do pobrania” znajdziemy jednak sporą liczbę filmów i seriali, które możemy pobrać do trybu offline. Wśród nich znajdują się nie tylko autorskie produkcje Netflixa (Orange is the New Black, Narcos, Black Mirror), ale i wiele innych materiałów.

Już kilka miesięcy temu przedstawiciele amerykańskiego serwisu poinformowali, że rozważają wprowadzenie opisanej wyżej funkcji. Nie zdradzili oni jednak, czy trafi ona do wszystkich użytkowników czy tylko do klientów z krajów charakteryzujących się słabo rozwiniętą infrastrukturą sieciową. Na takie ograniczenie zdecydował się chociażby YouTube – funkcja offline jest na razie dostępna tylko w Indiach.

Netflix poinformował, że wsparcie dla funkcji pobierania materiałów do pamięci urządzenia otrzymają w najbliższym czasie kolejne produkcje. Aplikację tego serwisu można pobrać za darmo z App Store i przetestować jej działanie przez pierwszy miesiąc za darmo.