Portal MyApple.pl otrzymuje z różnych źródeł coraz więcej informacji na temat sporych zmian, które według informatorów szykuje w Polsce firma Apple. Większość z nich była jednak trudna do potwierdzenia. W końcu udało nam się nieoficjalnie uzyskać nowe wiadomości z dwóch niezależnych źródeł.

Warto jednak przypomnieć, że nadal to jedynie pogłoski. Przedstawiamy niektóre z nich:

[LIST]
*] Apple od początku tego roku bardzo mocno interesuje się polskim rynkiem - według relacji, nasila kontrole w sklepach resellerskich i wysyła pracowników resellerów na szkolenia. Co ważne, nie są to szkolenia przeprowadzane przez dystrybutora (który dotychczas dostawał na nie pieniądze od Cupertino), ale już przez polskich pracowników Apple.

*] Apple ustaliło deadline do września na poprawę jakości obsługi klienta - według naszych informatorów, resellerzy w ostatnich miesiącach przeżywają wprost "naloty dywanowe" ludzi z Apple, którzy kontrolują wszystko - od obsługi, przez czystość sklepów, po nawet prawidłowe ustawienie pokrowców na wystawach. Jeśli resellerzy nie odbędą odpowiedniej ilości szkoleń lub nie podwyższą poziomu obsługi, mogą stracić część marży - czyli Apple może sprawić, że na każdym sprzedanym produkcie firmy, resellerzy będą mniej zarabiać.

*] Apple szuka drugiego dystrybutora (aktualnie jest tylko jeden) swoich produktów w Polsce - nieoficjalnie ma to uporządkować kanały dystrybucji i wprowadzić konkurencję.

*] Apple szykuje się do otwarcia muzycznego sklepu iTunes i sklepu internetowego Apple Store Online w Polsce - ceny mają być takie same jak u autoryzowanych resellerów, najprawdopodobniej będzie to cena europejska przeliczona z euro na złotówki. Niewykluczone są lekkie obniżki - wszystko zależy od tego czy resellerzy będą w stanie spełnić określone warunki stawiane przez Apple. Negocjacje z ZAIKS są już prawie zakończone, teraz tylko od Apple zależy kiedy wystartuje sklep z muzyką. Sklep Apple Store Online firma może otworzyć najwcześniej we wrześniu, jednak termin może ulec zmianie.
[/LIST]

Powyższe informacje zebraliśmy po starannym śledztwie i sprawdzeniu kilku źródeł, jednak (jak to w przypadku informacji dotyczących Apple) są to wciąż plotki. Niemniej jednak informacje o kontrolach Apple jak i o ostatnio sporym zainteresowaniu firmy Polską, możemy potwierdzić w stu procentach.

Źródło: własne