Ten, kto intensywnie pracuje na Macu, mając jednocześnie otwartych kilka okien jednego bądź różnych programów, doskonale wie, że zarządzanie nimi bywa koszmarnie uciążliwe. Warto zatem zaopatrzyć się w program Magnet, który pozwoli na szybkie i wygodne ich kontrolowanie za pomocą skrótów klawiszowych.

Magnet zagnieżdża się w górnym pasku macOS, oferując rozwijane menu z zestawem komend pozwalających na szybkie przesunięcie i zmianę proporcji wybranego okna programu. Użytkownik może np. jedną komendą zmniejszyć okno i ustawić je w jednej z ćwiartek ekranu, może też zwiększyć je tak, by zajmowało lewą, prawą, górną bądź dolną połowę.

Magnet

Dzięki Magnet można także zmaksymalizować je na cały ekran lub zmniejszyć i ustawić na środku, albo wysłać na inny ekran (np. podczas pracy na MacBooku z podłączonym monitorem). Wszystko to nie specjalnie by się przydało, gdyby nie skróty klawiszowe przypisane każdej z komend, które można oczywiście modyfikować. Dzięki nim mogę niemalże dowolnie żonglować oknami.

Magnet

Przydaje się także funkcja przeciągania do krawędzi ekranu. W zależności od tego, gdzie znajdzie się wskaźnik myszy przeciągane okno zostanie zmaksymalizowane, dostosowane tak, by zajmowało ćwiartkę lub wybraną połowę ekranu.

magnet

Wspomnieć jeszcze wypada, że Magnet do działania wymaga umożliwienia mu sterowania komputerem w ustawieniach Ochrony i Prywatności.

Magnet dostępny jest obecnie w 80-procentowej promocji, w cenie 0,99 €.

Dzisiaj około godziny 20:00 na Twitterze rozdamy kilka kodów na tą aplikację. Zachęcam Was do obserwowania profilu MyApple w tym serwisie.

Aktualizacja 20:37 28.11.2016