Według plotek z ostatnich tygodni, Apple zaprezentuje w marcu przynajmniej trzy nowe iPady. Niewykluczone, że znajdzie się wśród nich model, które zostanie pozbawione przycisku Home. Takie informacje podały dzisiaj japońskie źródła.

iPad Pro z ekranem o przekątnej 10,9" ma charakteryzować się bardzo cienkimi ramkami. Jedynie nad wyświetlaczem zostanie pozostawiony panel, na którym znajdzie się kamera FaceTime oraz czujnik światła pozwalający na działani funkcji True Tone Display.

Jeżeli wierzyć plotkom, nowy tablet zostanie pozbawiony przycisku Home. Prawdopodobnie Apple scali czytnik Touch ID z ekranem tego urządzenia, a rolę wspomnianego wyżej komponentu przejmie technologia 3D Touch. Urządzenie ma cechować się grubością wynoszącą 6,9 mm.

Większy model iPada Pro – z ekranem o przekątnej 12,9" – również ma zostać pozbawiony ramek i przycisku Home. Tablet ma charakteryzować się grubością 7,2 mm oraz czterema mikrofonami. Następca iPada mini 4 pozostanie zaś w takiej samej obudowie, jaka była stosowana w przypadku jego poprzednika.

Jeżeli iPad Pro faktycznie zostanie pozbawiony przycisku Home, to będzie to wyraźny zwiastun zastosowania podobnego rozwiązania w przyszłorocznych iPhone'ach. Plotki na ten temat pojawiają się w Sieci już od kilku miesięcy i niewykluczone, że znajdą w końcu odbicie w rzeczywistości.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.