Różnorodność formatów w jakich zapisywane są filmy tworzy często problemy z ich odtwarzaniem w różnych aplikacjach, czy na różnych urządzeniach. Często jesteśmy więc zmuszeni do konwertowania ich do formatu, w którym odczyta je nasz ulubiony program, czy to na iPhonie, smartfonie z Androidem, komputerze Mac lub PC z Windows. Warto więc mieć na podorędziu dobre narzędzie do konwersji wideo, takie jak MacX Video Converter Pro.

Big 5124db01 058a 4c5a 9453 d0112ef3303a

Wspominam o nim nie bez przyczyny. Można go obecnie dostać za darmo w ramach rozdawnictwa z okazji Czarnego Piątku. Do rozdania jest 1000 kopii tego programu.

MacX Video Converter Pro

MacX Video Converter Pro pozwala na konwersję zarówno plików wideo HD jak i SD w wielu różnych formatach, wliczając MKV, M2TS, MP4, MOV czy WMV. Program oferuje także ponad 370 kodeków wideo. Aplikację warto także pochwalić za szybkość konwersji. Jest wyraźnie lepiej niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań dostępnych na rynku. Skonwertowane filmy można przesyłać bezpośrednio z programu do wielu różnych urządzeń, w tym iPhone'a 7, iPada Pro, Apple TV czy urządzeń z Androidem. W sumie znalazło się w nim ponad 350 gotowych profili różnych urządzeń. To nie wszystkie możliwości tego świetnego programu. Filmy można także przycinać, kadrować, łączyć razem w jeden dłuższy, obracać i dodawać znaki wodne lub napisy.

MacX Video Converter Pro

Co ważne nie jest to narzędzie tylko do konwersji formatów wideo. MacX Video Converter to taki swoftware'owy szwajcarski scyzoryk. Program pozwala nie tylko na konwersję plików znajdujących się na dysku twardym naszego Maca, może on je pobrać także z ponad trzystu serwisów internetowych wliczając w to YouTube'a. Co ważne dotyczy to plików w różnej rozdzielczości, w tym 4K, jak i formatów.

MacX Video Converter Pro

Można go także wykorzystać do nagrywania obrazu z kamery naszego Maca lub do rejestracji tego, co dzieje się na ekranie, jest więc to wygodne i proste narzędzie do tworzenia screencastów.

Nie ma się też do czego przyczepić jeśli chodzi o stronę wizualną. Nie jest to może arcydzieło minimalizmu, ale program ma prosty intuicyjny interfejs, co ma duże znaczenie zwłaszcza dla osób mniej obeznanych z konwerterami wideo.

W ostatnich tygodniach korzystałem z MacX Video Converter Pro zarówno do konwersji różnych formatów wideo, jak i pobierania filmów z serwisu YouTube. Nie miałem z tym programem żadnych problemów.

Jeśli chcecie otrzymać ten program za darmo. Spieszcie się. Do rozdania jest tysiąc kluczy licencyjnych. Wspomnieć wypada, że rozdawana za darmo z okazji Czarnego Piątku wersja MacX Video Converter Pro nie otrzyma w przyszłości darmowych aktualizacji.

Zawsze jednak możecie skorzystać z innej, czarnopiątkowej promocji na MacX Video Converter Pro i kupić ten program w promocyjnej cenie 19,95 dolarów USA, by w przyszłości cieszyć się jego darmowymi aktualizacjami.