Donal Trump udzielił ostatnio wywiadu dziennikowi The New York Times. Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych poinformował, że przeprowadził rozmowy telefoniczne z Billem Gatesem oraz Timem Cookiem.

Trump rozmawiał z CEO Apple na temat przeniesienia produkcji tej firmy na teren USA. Przyznał, że byłoby dla niego ogromnym osiągnięciem, gdyby kalifornijski producent wybudował jedną albo kilka fabryk w Stanach Zjednoczonych, zamiast angażować swoje zasoby w kierunku Chin czy też Wietnamu.

Amerykański prezydent elekt poinformował Cooka, że ma zamiar obniżyć podatki dla takich korporacji jak Apple, a także dostosować prawo w ten sposób, aby było one korzystne dla przedsiębiorców ich pokroju. Ma to zachęcić największe przedsiębiorstwa z USA do przeniesienia produkcji na teren tego kraju.

Według ostatnich informacji, Apple rozważa możliwość przeniesienia części swojej produkcji do USA. Problemem stojącym na drodze do finalizacji takiego przedsięwzięcia są jednak nie tylko podatki, ale i współpraca z azjatyckimi podwykonawcami oraz brak wykwalifikowanych pracowników w Stanach Zjednoczonych.

Warto na koniec zaznaczyć, że w Teksasie produkowane są obecnie Maki Pro. Fabryka w Austin to nie jedyny zakład Apple, który znajduje się poza granicami Azji. Firma produkuje komputery między innymi u naszych południowych sąsiadów – w Czechach.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: MacRumors


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019