Dziś w Warszawie odbyła się prezentacja usługi Android Pay, która już jutro zadebiutuje w Polsce. Skorzystać z niej będą mogli na razie tylko klienci Alior Banku, Banku Zachodniego WBK, T-Mobile Usługi Bankowe, a już wkrótce także mBanku. Wśród obsługiwanych znajdą się zarówno karty Visa i MasterCard.

Za pomocą Android Pay będzie można płacić w ponad 400 tysiącach punktów sprzedaży na terenie Polski, a także wewnątrz takich aplikacji jak iTaxi, Uber, Allegro oraz Ceneo. Google udostępniło deweloperom API związane z tą usługą, dlatego niewykluczone, że już wkrótce kolejne programy zaoferują jej wsparcie.

Polska jest drugim po Wielkiej Brytanii państwem w Europie, w którym udostępniono usługę Android Pay. Wpływ na ten stan rzeczy miała dobra współpraca polskich banków z Google, a także rozwinięta infrastruktura płatności zbliżeniowych. Przedstawiciele firmy z Mountain View podkreślali, że żadnym innym kraju nie udało się tak sprawnie wdrożyć Android Pay, jak w Polsce. To dobrze wróży premierze Apple Pay na terenie naszego kraju.

Android Pay działa we wszystkich terminalach zbliżeniowych w Polsce. W przypadku płatności do 50 zł wystarczy zbliżyć telefon do terminala, powyżej tej kwoty konieczne będzie wprowadzenie kodu zabezpieczającego na urządzeniu bądź też skorzystanie z czytnika linii papilarnych. Warto zaznaczyć, że aplikację Android Pay można zainstalować na smartfonach i tabletach z Androidem 4.4 lub nowszym.

Podczas płacenia za pomocą Android Pay numer karty płatniczej połączonej z tą usługą nie jest udostępniany sklepowi. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje bowiem technologia tokenizacji. Aplikację Android Pay można pobrać z Google Play.

W dzisiejszym odcinku MyApple Daily znajdziecie moje podsumowanie prezentacji Android Pay przeprowadzonej przez polski oddział Google. Dajcie znać w komentarzach, czy będziecie z niej korzystać oraz czy to wystarczający powód, aby zamienić iPhone'a na smartfona z Androidem. Czekamy również na Wasze opinie dotyczące wprowadzenia Apple Pay do Polski.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.