Kilka tygodni temu pisaliśmy na MyApple o tym, że podstawowy i najtańszy model nowego MacBooka Pro, pozbawiony panelu Touch Bar, ma wymienny dysk SSD. Odkrycie to, dokonane przez firmę OWC, budziło nadzieje na to, że Apple umożliwi także rozbudowę droższych modeli. Niestety, nowe MacBooki Pro wyposażone w panel Touch Bar nie dadzą się w żaden sposób rozbudować.

Pamięć Flash w tych komputerach jest, podobnie jak pamięć RAM, przylutowana bezpośrednio do płyty głównej. Warto o tym pamiętać rozważając zakup tych komputerów. Użytkownicy, którzy odważyli się na otwarcie swoich nowych maszyn i przyjrzenie się z bliska ich wnętrzu zwracają także uwagę na wyraźnie mniejsze moduły baterii. Sugerują, że Apple zdecydowało się ograniczyć ich rozmiary chcąc obniżyć wagę komputerów. Z drugiej jednak strony większe przestrzenie pomiędzy nimi mogą zapewniać lepsze odprowadzanie ciepła. Kontrowersje wzbudza też czas pracy nowych laptopów Apple na baterii. I tak - zdaniem The Verge - zamiast obiecanych 10, nowe MacBooki Pro pracują jedynie 5 - 6 godzin.

W sieci pojawia się coraz więcej recenzji nowych urządzeń. Komentujemy je w dzisiejszym odcinku podcastu MyApple Daily.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: MacRumors, The Verge


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019