Najnowsze MacBooki Pro z dotykowym panelem Touch Bar, który zastąpił fizyczne klawisze funkcyjne docierają do pierwszych klientów. Natomiast już teraz istnieje możliwość przetestowania jak działa ten panel na starszych komputerach Mac.

Deweloper Daniel Jalkut z Red Sweater Software, twórca między innymi programu MarsEdit, udostępnił aplikację Touchè, która umożliwia przetestowanie Touch Bara na starszych komputerach. Program jest bezpłatny i wymaga co najmniej systemu w wersji macOS 10.12.1. Uruchomienie oprogramowania spowoduje wyświetlenie małego paska na dole ekranu, który imituje dotykowy panel znajdujący się w nowych MacBookach Pro.

Z podstawowego poziomu aplikacji mamy dostęp między innymi do emotikon, ustawień podświetlenia, głośności czy Siri. Program wspiera też między innymi TextEdit, iTunes, Mail, Wiadomości, Byword czy Kalendarz. Należy pamiętać, iż oprogramowanie jest bezpłatne, więc nie wiadomo czy będzie rozwijany pod kątem implementacji obsługi aplikacji zewnętrznych.

Jeżeli nie zamierzacie nabyć nowego MacBook'a to warto zainstalować program Touchè. Aplikację można pobrać ze strony producenta. Warto dodać, że o podobnym rozwiązaniu informowaliśmy już jakiś czas temu.

Touche Touche Touche Touche Touche Touche