Możliwość pobierania filmów do pamięci smartfona, tabletu czy komputera to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez użytkowników serwisu Netflix funkcji. Przedstawiciele amerykańskiej firmy poinformowali już jakiś czas temu, że rozważają jej implementację, ale prawdopodobnie nie zostanie ona szybko udostępniona polskim użytkownikom.

Tryb offline w Netfliksie będzie początkowo dostępny wyłącznie w krajach, gdzie użytkownicy zmagają się z problemem kiepskiej jakości połączenia internetowego. Na podobny krok zdecydowało się Google, przez co pobieranie filmów z serwisu YouTube do pamięci urządzenia jest na razie możliwe wyłącznie w Indiach.

Wyczekiwana przez użytkowników funkcja ma w pierwszej kolejności trafić do państw, o których piszę wyżej. Stany Zjednoczone, a także prawdopodobnie Polska, będą musiały dłużej poczekać na nowe możliwości aplikacji Netflix, choć nie można wykluczyć tego, że tryb offline nigdy nie zostanie nam udostępniony.

Problem wolnego połączenia Internetowego zasadniczo nie dotyczy Polaków, ale nawet w Polsce znajdują się obszary, gdzie możliwość swobodnego oglądania filmów z Netflixa jest utrudniona lub wręcz niemożliwa. Użytkownicy tej usługi, którzy wyjeżdżają w Bieszczady lub wsiadają do Pendolino (nie wspominając już samolotów) będą więc z zazdrością patrzeć na Hindusów. Przynajmniej na razie.

Źródło: CNBC