Podczas gdy Microsoft zdecydował się na wyposażenie wszystkich swoich komputerów w ekrany dotykowe, Apple cały czas stroni od tego typu rozwiązań. Powody tego stanu rzeczy wyjaśnili ostatnio wiceprezesi kalifornijskiego producenta – Jonathan Ive oraz Craig Federighi.

Ive twierdzi, że za decyzją o braku ekranu dotykowego stoi wiele praktycznych powodów, jednak nie może on zdradzić wielu szczegółów na ten temat bez wspominania o pracach, jakie Apple prowadzi w tym temacie. Dodał on, że panel Touch Bar jest początkiem nowej i bardzo interesującej drogi, jaką obrała firma z Cupertino.

Federighi przyznał, że Apple rozważało zastosowanie ekranów dotykowych w MacBookach, a nawet powstały prototypy takich urządzeń. Stwierdził on jednak, że przemieszczanie rąk od gładzika lub myszki do ekranu laptopa jest niewygodne, dlatego firma z Cupertino nie zdecydowała się na takie rozwiązanie i postawiła na panel Touch Bar.

O tym, czy ekrany dotykowe powinny pojawić się w MacBookach rozmawiamy z dzisiejszym odcinku MyApple Daily. Wspominamy również o swoich doświadczeniach związanych z użytkowaniem podobnych rozwiązań w innych laptopach, a także odnosimy się do plotek o pojawieniu się iPada z macOS.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: CNET, 9TO5MAC