Wśród informacji dotyczących nowych MacBooków Pro, które pojawiły się w ostatnich dniach, z pewnością wartą odnotowania jest ta, dotycząca możliwości rozbudowy najtańszego, 13-calowego modelu.

Zdaniem firmy OWC, produkującej dyski SSD, która miała już okazję rozebrać ten komputer, jedynym wymiennym elementem tej konstrukcji jest właśnie dysk. Proces ten nie jest jednak specjalnie łatwy.

Możliwość wymiany dysku SSD w najtańszym 13-calowym MacBooku Pro bez dotykowego panelu Touch Bar nie oznacza jednak, że będzie to można zrobić w droższych modelach wyposażonych w ten nowy sprzętowy element interfejsu. Te komputery dostępne mają być dopiero za kilka tygodni. Wtedy okaże się, jakie są możliwości ich rozbudowy.

Przy okazji przeprowadzono też testy szybkości zapisu i odczytu danych z dysku SSD, w który wyposażony jest testowany komputer. Szybkość odczytu wahała się od 2262 do 2607 MB / sekundę, a zapisu około 1260 MB / sekundę.

Technicy OWC podzielili się także innymi spostrzeżeniami dotyczącymi budowy najtańszego nowego MacBooka Pro. Komputer wyposażony jest w procesor Intel Skylake i5 - 6360U i pamięć RAM DDR3 (w przeciwieństwie do droższych modeli z Touch Barem wyposażonych w pamięć DDR4).

Źródło: OWC/MacSales