Zgodnie z przewidywaniami Apple zaprezentowało dzisiaj nowe MacBooki Pro wyposażone w klawiaturę ze specjalnym dotykowym panelem OLED, który zastąpił górny rząd klawiszy funkcyjnych.

Nowe MacBooki Pro wyposażone są w cztery gniazda USB-C / Thunderbolt 3 i pozbawione są gniazda MagSafe. Co ważne, każdy z portów może służyć do ładowania. Komputery dalej dostępne są w wersjach z 13- i 15-calowym ekranem. Wyświetlacze w nowych MacBookach Pro są o 67 procent jaśniejsze, posiadają też o 67 procent większy kontrast w porównaniu do poprzednich modeli. Są to najlżejsze i najcieńsze komputery MacBook Pro w historii. Grubość tych komputerów wynosi 14,9 mm w przypadku modelu 13-calowego i 15,5 mm.

Klawiatura w nowych MacBookach Pro przypomina tą, która montowana jest w 12-calowych MacBookach. Wykorzystuje jednak mechanizm motylkowy drugiej generacji. Nowe MacBooki wyposażone zostały także w większe gładziki z technologią ForceTouch.

Dotykowy panel OLED, zwany Touch Barem, posiada dziesięciopunktowy multi touch, rozpoznaje też gesty i pozwala na wygodne korzystanie z różnych aplikacji, za pomocą wyświetlanych na nim ikon narzędzi odpowiednich dla danego programu. Wyświetlać będzie on także podpowiedzi słów w trakcie pisania tekstów.

Touch Bar wspiera wiele aplikacji, w tym niemal wszystkie systemowe, włącznie z Terminalem.

Z Touch Barem zintegrowano także czytnik linii papilarnych TouchID, pozwalający na szybkie odblokowanie komputera i dokonywanie płatności za pomocą ApplePay.

New MacBook Pro

Za obsługę Touch Bara i czytnika linii papilarnych TouchID odpowiada nowy procesor Apple T1.

New MacBook Pro

Nowe 15-calowe MacBooki Pro wyposażone są procesory Intel Core i7 i układy graficzne AMD Radeon Pro.

New MacBook Pro

Modele 13-calowe, w zależności od konfiguracji wyposażone zostały w procesory Intel Core i5 oraz układ graficzny Intel Iris. W ofercie pojawił się też nowy 13-calowy MacBook Pro pozbawiony panelu Touch Bar i wyposażony w dwa porty USB-C / Thunderbolt 3

Komputery dostępne będą w konfiguracjach i cenach takich, jak na poniższych zrzutach ekranu:

Najdroższa, dostępna na zamówienie, wersja 15-calowego nowego MacBooka Pro kosztuje 22 tysiące złotych.

Najsłabszy model 13-calowy, pozbawiony panelu Touch Bar i wyposażony w dwa porty USB-C / Thunderbolt 3 dostępny jest od dzisiaj. Pozostałe nowe modele pojawią się w sprzedaży za około 2 - 3 tygodnie.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.