W czasie dzisiejszej konferencji, Microsoft zaprezentował nowości, jakie zostaną zaimplementowane do Windowsa 10, a także dwa interesujące urządzenia – laptopa Surface Book drugiej generacji oraz komputer stacjonarny typu all-in-one, czyli Surface Studio.

Big a8ad8955 da0f 4982 b21d 80091be56f1d

Druga generacja laptopa Surface Book to ulepszona wersja poprzedniego modelu. Komputer otrzymał procesor Intel i7, dwa razy szybszy GPU oraz nowy akumulator, który pozwoli nawet na 16 godzin pracy na jednym ładowaniu. Sprzęt trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu, jego cena to 2399 dolarów.

Nowy komputer stacjonarny Microsoftu – Surface Studio – został wyposażony w 28-calowy wyświetlacz LCD o proporcjach 3:2, który jest rzekomo najcieńszy na świecie. Jego grubość wynosi zaledwie 12,5 mm. Co ciekawe, dotykowy ekran komputera będzie mógł pracować w różnych przestrzeniach kolorów – zależnie od upodobań i potrzeb użytkownika.

Komputer został wyposażony w dysk hybrydowy o pojemności 2 TB, GPU 980M od Nvidii, procesor Intel i7, 32 GB RAM-u, głośniki 2.1, port ethernetowy, Mini DisplayPort, cztery porty USB oraz czytnik kart SD. Całość ma rzekomo pracować bezgłośnie.

Dotykowy ekran komputera i jego podstawa pozwalają ułożyć go jak tablet graficzny – na wzór produktów Cintiq firmy Wacom. Urządzenie będzie można obsługiwać ręcznie, a także specjalnym stylusem. Pomocny w pracy może okazać się również Surface Dial, którego przyłożenie do ekranu pozwoli na otwarcie dodatkowego menu opcji i przykładowo wybranie koloru pędzla w Photoshopie.

Surface Studio trafi do sprzedaży w okresie świątecznym, jego cena to 2999 dolarów.

Grafika: The Next Web