Urządzeń które rejestrują obraz w 360 stopniach nie ma na rynku jeszcze zbyt wiele, ale oferta ta robi się coraz bardziej atrakcyjna. Kamery te są coraz bardziej kompaktowe, a właśnie tego potrzebujemy. W sektorze smartfonów oprócz tego typu kamer bezprzewodowych zaczynają pojawiać się przystawki zwiększające możliwości nagrywania. Insta360 Nano to jedna z ciekawszych propozycji przystawki-kamery do sferycznego nagrywania wideo oraz robienia zdjęć, która dedykowana jest dla iPhone'ów z serii 6 oraz 7.

O urządzeniu

Insta360 Nano jest kamerą tylko i wyłącznie przystosowaną do iPhone'a. Działa z modelami serii 6 jak i 7 (włączając modele Plus). Nie wykorzystuje aparatów smartfona. Kamerę podpinamy do złącza Lightning a zdjęcia wykonujemy poprzez dwie wbudowane kamery. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy nagrywać sferyczne filmy i wykonywać tego samego formatu zdjęcia. Sprzęt ten posiada dwa obiektywy o 210-stopniowym polu widzenia nagrywające w rozdzielczości 3K i 30 kl/s. Całość zamknięto w lekkiej konstrukcji, która jest połączona z iPhonem poprzez port Lightning. Dzięki takiemu rozwiązaniu, obsługujemy tylko jedno urządzenie - iPhone'a, a nie oddzielnie kamerę i rejestrator (smartfon). Istnieje również możliwość montażu na kasku, dronie, statywie czy selfie stick'u, bowiem kamera Insta360 Nano może być wykorzystywana jako samodzielny moduł - jednak w takim wypadku nie będziemy mieli podglądu rejestrowanej sceny.

Są oczywiście plusy i minusy. Podłączenie kamery do smartfona to jednocześnie zaleta, ale i ograniczenie. Z jednej strony nie martwimy się o więcej rzeczy, natomiast z drugiej mamy dopięte dodatkowe urządzenie, które nie zawsze chcemy mieć i może w niektórych sytuacjach przeszkadzać. Na dole urządzenia widzimy gniazdo dla kart microSD oraz microUSB służy do ładowania kamery, która została wyposażona w akumulator o pojemności 800mAh oraz pamięć 64 GB.

W kwestii designu Insta360 Nano wypada bardzo dobrze. Urządzenie jest starannie wykonane i bardzo precyzyjnie zaprojektowane. Wzornictwo i kolorystykę przybliżono do iPhone'a 6 co można uargumentować, że gdy urządzenie powstało nie było jeszcze modelów serii 7.

Zawartość opakowania

Opakowanie bardzo estetyczne, trochę przypominające produkty Apple. W zestawie oprócz samej kamery Insta360 Nano otrzymujemy instrukcję obsługi, materiałowy woreczek-etui, kabel microUSB, dzięki któremu naładujemy nasze urządzenie oraz okulary VR podobne do Google Cardboard, które po części pełnią funkcję opakowania - bardzo fajne i sprytne rozwiązanie. Lubię gdy producent dodaje do swojego sprzętu etui, ponieważ bardzo często takie akcesoria nie są używane non stop i fajnie jest je mieć gdzieś pod ręką - czy to w plecaku lub torbie a zarazem zabezpieczone np. przed porysowaniem przez inne przedmioty.

Aplikacja

Insta360 Nano posiada w AppStore dedykowaną aplikację do obsługi kamery. W momencie sparowania obu urządzeń zostaje ona automatycznie uruchomiona. Aplikacja jest prosta i intuicyjna przygotowana z myślą o szybkim udostępnianiu materiałów w popularnych portalach społecznościowych. Miłym akcentem jest dodawanie do zdjęć czy filmów baradzo dobrych filtrów znanych z Instagrama.

Poniżej kilka przykładowych zdjęć i film:

Więcej informacji na stronie producenta: www.insta360.com

Cena: 1098 PLN


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019