Podatność na zarysowania onyksowych iPhone'ów 7 nie jest jedynym problemem, jaki towarzyszy ich aluminiowym obudowom. Niektórzy użytkownicy tych urządzeń zauważyli, że folie ochronne potrafią „ściągnąć” z nich napisy „iPhone”, „Designed by Apple in California” itd.

Big 5e7e4c8f 577f 4ea6 856a 3ed433d1b896

Na tylnej części obudowy iPhone'ów znajdują się informacje dotyczące ich miejsca zaprojektowania i produkcji, nazwy samego urządzenia, a także – zależnie od miejsca zakupu smartfona – oznaczenia związane z zaleceniami dotyczącymi między innymi utylizacji, przechowywania.

Z racji faktu, że onyksowy iPhone 7 jest podatny na zarysowania, wielu użytkowników zdecydowało się na umiejscowienie go w obudowie lub naklejenie na niego specjalnej folii ochronnej. Jak się okazuje, w drugim przypadku może to doprowadzić do niemal całkowitego przejścia wymienionych wyżej napisów z polerowanego aluminium na folię. Problem (choć dla wielu użytkowników to pożądany efekt) nie dotyczy ani starszych modeli iPhone'ów ani innych wersji kolorystycznych nowych urządzeń Apple.

Jak można przeczytać na stronie internetowej Apple: „Błyszczące wykończenie iPhone'a 7 w kolorze onyksu uzyskuje się w rezultacie precyzyjnego 9-stopniowego procesu anodyzacji i polerowania. Powierzchnia telefonu ma twardość dorównującą innym anodyzowanym produktom Apple, ale w miarę użytkowania mogą pojawiać się na niej mikrozarysowania. Aby temu zapobiec, sugerujemy zakup jednego z wielu dostępnych etui ochronnych na iPhone'a.”

Źródło: MacRumors