Jak wynika z danych opublikowanych przez serwisy Fiksu oraz Mixpanel, niespełna miesiąc po swojej premierze, iOS 10 zainstalowany jest na dwóch trzecich wszystkich aktywnych i kompatybilnych urządzeń. Warto przypomnieć, że jeszcze dwa tygodnie temu system ten zainstalowany był na 50% wszystkich aktywnych iPhone'ów, iPadów i iPodów Touch.

Co ciekawe, według danych Fiksu, przez 20 dni od daty premiery tempo przyjęcia tego systemu było wolniejsze niż w przypadku wersji 6, 7 oraz 9. Obecnie iOS 10 może poszczycić się najszybszym tempem wzrostu przyjęcia. 27 dni po premierze liczba urządzeń, na których jest on zainstalowany jest o 5 punktów procentowych wyższa niż miało to miejsce w tym samym czasie w przypadku poprzedniej wersji tego systemu. iOS 10 jest już podobno zainstalowany na większej liczbie urządzeń niż iOS 9.

iOS10

Niełatwo określić co w ostatnich dniach jest powodem tak dużego wzrostu liczby urządzeń, na których został zainstalowany najnowszy system iOS. Może to być związane z coraz większą liczbą aktywnych iPhone’ów 7 oraz 7 Plus, na których preinstalowany jest ten system, a także z kolejnymi niewielkimi jego aktualizacjami, które wpływają na stabilność i bezpieczeństwo, a co za tym idzie budzą większe zaufanie wśród użytkowników.

Źródło: 9To5Mac za Fiksu, Mixpanel