W obecnych czasach, nagrywanie tego, co dzieje się na ekranie iPhone'a czy iPada to dość powszechna praktyka. Dotyczy to przede wszystkim graczy, którzy nagrywają swoje zmagania w różnych grach dostępnych na te urządzenia. Często jednak tego typu nagranie prezentuje możliwości jakiejś aplikacji lub stanowi część filmu szkoleniowego.

Apple co prawda umożliwia nagrywanie za pomocą aplikacji QuickTime na Macu, wymaga to jednak podłączenia urządzenia kablem, poza tym jest to możliwe tylko na komputerach Apple. Nic zatem dziwnego, że na rynku znaleźć można alternatywne, bardziej uniwersalne rozwiązania. Jednym z nich jest dostępna zarówno w wersji dla Mac, jak i Windows aplikacji iPhone Screen Recorder.

iPhone Screen Recorder

AceThinker iPhone Screen Recorder pozwala na nagrywanie tego, co dzieje się na ekranie iPhone'a i iPada bez potrzeby podłączania urządzenia kablem. Transmisja może odbywać się za pośrednictwem AirPlay.

iPhone Screen Recorder współpracuje z iPhone'ami 4s i nowszymi - wszystkimi wyposażonymi w funkcję klonowania obrazu za pośrednictwem AirPlay. Przed rozpoczęciem nagrywania należy włączyć klonowanie obrazu w Centrum Sterowania w iOS, wybierając też urządzenie na które przesyłany ma być obraz (w tym wypadku komputer z zainstalowanym iPhone Screen Recorderem). Oczywiście zarówno komputer z zainstalowanym programem, jak i iPhone lub iPad muszą być zalogowane do tej samej sieci WiFi.

Interfejs programu jest prosty i co ważne, dostępy w języku polskim. Aby rozpocząć nagrywanie należy kliknąć w czerwony przycisk znajdujący się na pasku narzędziowym nachodzącym na podgląd obrazu wysyłanego z iPhone'a lub iPada. Program nagrywa zarówno obraz, jak i dźwięk, który może być zapisany w jednym z dziewięciu formatów (MP4, WMV, AVI, MOV, FLV, MEG, GIF). Użytkownik może też dostosować jakość nagrania. Po zakończeniu nagrywania pozostaje tylko nazwać plik z filmem i zapisać go na dysku komputera.

iPhone Screen Recorder

iPhone Screen Recorder to narzędzie, którym powinien zainteresować się każdy użytkownik iPhone'a i iPada tworzący wszelkiej maści screencasty, gameplay'e itp.

Specjalnie dla czytelników MyApple firma AceThinker, twórca tej aplikacji, przygotowała specjalną promocję. program dostępny jest obniżonej cenie 19,95 dolarów (normalna cena to 39,95 dolarów). Można go kupić klikając w jeden z poniższych linków:

iPhone Screen Recorder w wersji dla Mac.

iPhone Screen Recorder w wersji dla Windows.

Więcej o programie iPhone Screen Recorder dowiecie się tutaj.

sponsorowany