W zestawie z iPhone'ami 7 i 7 Plus znajdują się słuchawki EarPods ze złączem Lightning. Są one wyposażone w standardowy pilot, który pozwala między innymi na ściszanie i pogłaśnianie odtwarzanego dźwięku, a także wywoływanie asystenta głosowego Siri.

Pilot w słuchawkach EarPods ze złączem Lightning nie zawsze działa poprawnie, na co skarżą się użytkownicy nowych iPhone'ów. Jak poinformowało jednak Apple, trwają obecnie prace nad rozwiązaniem tego problemu. Jest on bowiem prawdopodobnie związany z oprogramowaniem iOS.

Do czasu rozwiązania opisanego wyżej problemu przez Apple, użytkownicy, którzy doświadczają błędnego działania pilota słuchawek EarPods muszą skorzystać z tymczasowego rozwiązania. Sprowadza się ono do wyciągnięcia wtyczki z iPhone'a i włożenia jej z powrotem.

Fakt, iż Apple pozbawiło nowe iPhone'y złącza minijack jest w pewnym stopniu zrozumiały. Niemniej jednak opisany wyżej problem pozwala dojść do wniosku, że firma z Cupertino nie przygotowała się należycie do tej zmiany. Kwestia niedziałającego z powodu oprogramowania pilota słuchawek EarPods z minijackiem nie miała bowiem nigdy miejsca.

Źródło: Business Insider