Aplikacja do wysyłania wiadomości SMS z iPhone’a jest już całkiem rozbudowana. Potrafi ona korygować wprowadzany tekst, zliczać znaki czy też dodawać obrazki. Niektórym osobom może brakować jednak funkcjonalności znanej z innych telefonów, a mianowicie szablonów wiadomości. To właśnie dla nich powstała aplikacja Quicky! autorstwa studia Touching IT.

Działanie aplikacji jest bardzo proste, gdyby Apple miało zaimplementować taką funkcję do swojego telefonu, to jestem pewien, że właśnie tak by wyglądała. Po uruchomieniu pojawia się bowiem lista, na której widoczne są dostępne szablony wraz z informacją, ile razy były one użyte (przydatne, choćby w przypadku gdy wysyłamy życzenia). Na górnej belce widoczny jest przycisk edycji, który pozwala usuwać szablony (szkoda, że nie można edytować istniejących) oraz plus, dzięki któremu dodamy nowe wzory wiadomości. Po wybraniu z listy interesującej nas pozycji jesteśmy natychmiast przenoszeni do aplikacji „Wiadomości”, żądany tekst pojawia się natomiast w polu tekstowym dokładnie w taki sam sposób, jakbyśmy sami go wpisali.

Quicky! nie jest rozbudowaną aplikacją, mimo tego dodaje do iTelefonu funkcję, której z pewnością części użytkowników brakuje. Prosty interfejs i szybkość działania sprawiają, że owe osoby nie zawiodą się na niej.

Aplikacja kosztuje 0,99$, możecie pobrać ją tutaj.

**Dzięki uprzejmości autorów aplikacji mamy do rozdania 3 kody do pobrania aplikacji Quicky! z US App Store. Kody otrzymają autorzy najciekawszych komentarzy pod tym newsem. Zwycięzców wybierzemy 6. sierpnia.

Konkurs zakończony, kody otrzymują Budziol, DiegoRamirez i jck. Gratulujemy, kody zostaną wysłane poprzez PW.**