Tim Cook – CEO Apple – już niejednokrotnie wypowiadał się z entuzjazmem o technologii związanej z wirtualną i przede wszystkim rozszerzoną rzeczywistością. Jego firma od dłuższego już czasu zatrudnia kolejnych ekspertów od tej tematyki, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy szeregi kalifornijskiego producenta zasiliły kolejne dwie osoby.

Apple zatrudniło dwóch ekspertów od wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości, którzy wcześniej pracowali w Oculus VR oraz Magic Leap. Jak poinformowało w styczniu Financial Times, zespół do którego dołączyli, składa się z setek osób.

Na ten moment Apple nie zaprezentowało jeszcze żadnego rozwiązania związanego z VR albo AR. Jedyne owoce ewentualnych prac kalifornijskiej firmy nad tego typu urządzeniami, akcesoriami lub oprogramowaniem są widoczne w postaci patentów. Jeden z nich dotyczy projektu gogli VR lub AR.

W wywiadzie z ubiegłego tygodnia Cook stwierdził, że jego zdaniem technologia rozszerzonej rzeczywistości jest bardziej obiecująca niż wirtualnej. Czyżby Apple pracowało nad odpowiedzią na HoloLens Microsoftu? W obliczu powracających informacji o projekcie headsetu AR/VR wydaje się to całkiem prawdopodobne.

Źródło: The Verge