Zaprezentowane wczoraj nowe iPhone'y zostały zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami pozbawione złącza minijack. Apple zachęca tym samym użytkowników do korzystania ze słuchawek Bluetooth lub akcesoriów wykorzystujących port Lightning - także za pośrednictwem przejściówki.

Kwestia słuchania muzyki z iPhone'a 7 jest oczywista. Co jednak w sytuacji, gdy zechcemy w tym czasie załadować akumulator naszego smartfona? W ofercie Apple nie znajduje się żadna przejściówka, która by na to pozwalała, choć niewykluczone, że z czasem na rynku pojawią się tego typu akcesoria. Na myśl przychodzi sytuacja związana z 12-calowym MacBookiem wyposażonym w jeden port USB-C.

dock

W ofercie Apple znajduje się jednak specjalna stacja dokująca, która pozwala na ładowanie iPhone'a (a także innych urządzeń z portem Lightning) przy jednoczesnym podłączeniu do niego minijacka. Akcesorium zostało wycenione na 199/249 zł zależnie od wersji.

Aktualizacja

Belkin

Belkin wprowadził do swojej oferty przejściówkę oferującą możliwość jednoczesnego słuchania muzyki oraz ładowania iPhone'a