iPhone'y 7 i 7 Plus trafią do sprzedaży w nowych wersjach kolorystycznych. Gwiezdna szarość została zastąpiona przez wariant czarny i onyksowy. Ta druga opcja nie jest jednak dostępna dla modeli 32-gigabajtowych, a ponadto jak informuje Apple, charakteryzuje się ona większą podatnością na zarysowania.

Jak można przeczytać na stronie internetowej Apple: „Błyszczące wykończenie iPhone'a 7 w kolorze onyksu uzyskuje się w rezultacie precyzyjnego 9-stopniowego procesu anodyzacji i polerowania. Powierzchnia telefonu ma twardość dorównującą innym anodyzowanym produktom Apple, ale w miarę użytkowania mogą pojawiać się na niej mikrozarysowania. Aby temu zapobiec, sugerujemy zakup jednego z wielu dostępnych etui ochronnych na iPhone'a.”

Pozostałe cztery warianty kolorystyczne nowych iPhone'ów są dostępne w trzech wersjach - z 32, 128 oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Zarówno w przypadku modelu 7, jak i 7 Plus, konsumenci chcący zakupić nowego smartfona Apple w kolorze onyksowym mają do wyboru wyłącznie dwa warianty - z 128 oraz 256 GB pamięci wewnętrznej.

Nowe smartfony Apple trafią do sprzedaży 23 września. Tydzień wcześniej urządzenia będą dostępne dla konsumentów z Australii, Austrii, Belgii, Chin, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Hongkongu, Irlandii, Włoch, Japonii, Luksemburgu, Meksyku, Holandii, Nowej Zelandii, Norwegii, Portugalii, Porto Rico, Singapuru, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Tajwanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych.