Mimo iż do premiery nowych iPhone'ów pozostał już tylko jeden dzień, to w Internecie nadal pojawiają się plotki dotyczące tych urządzeń. Część z nich ujawnił dwa dni temu analityk KGI Securities – Ming-Chi Kuo – który już niejednokrotnie dostarczał wiarygodnych informacji na temat sprzętu Apple.

Wygląd

Nowy iPhone'y mają swoim wyglądem przypominać modele 6 oraz 6s. Z tyłu zabraknie jednak poprzecznych fug antenowych, a na dole na próżno będzie szukać złącza minijack. W jego miejscu pojawią się w głębienia, które podobnie jak w przypadku modelu SE będą imitować otwory na głośniki.

Kolor

Według informacji podanych przez Kuo, iPhone 7 zadebiutuje w pięciu wariantach kolorystycznych. Poza znanymi już opcjami w postaci koloru srebrnego, złotego i różowego złota, Apple ma zaproponować konsumentom wersję matowoczarną (logo Apple również będzie matowe) oraz fortepianowej czerni, która będzie charakteryzowała się swego rodzaju połyskiem.

Pamięć, RAM, procesor

Nowe iPhone'y trafią na rynek w trzech wariantach, jeżeli chodzi o zastosowaną pamięć – 32 GB, 128 GB, 256 GB. Mniejszy model zostanie wyposażony w 2 GB RAM-u, a większy w 3 GB. Obie opcje będą jednak charakteryzować się odpornością na wodę i kurz (tacka SIM ma zostać podgumowana) zgodnie ze standardem IPX7, a ponadto trafią do nich wyprodukowane przez TSMC układy A10 charakteryzujące się taktowaniem 2,4 GHz lub 2,45 GHz. To jednak nie wszystko. Smartfony otrzymają opcję szybkiego ładowania, a także zostaną wyposażone w modemy LTE Intela i Qulacomma, które obsłużą 29 pasm LTE, LTE kategorii 10, co przełoży się na szybkość pobierania (wynoszącą nawet 450 Mbps) i wysyłania (o maksymalnej wartości 100 Mbps).

Kamera

W przypadku 5,5-calowego modelu iPhone zastosuje podwójną kamerę. Jeden obiektyw będzie szerokokątny, a drugi teleskopowy. Za przetwarzanie zarejestrowanego obrazu będzie odpowiedzialna 12-megapikselowa matryca. Mniejszy wariant nowych smartfonów Apple otrzyma optyczną stabilizację obrazu, która do tej pory była zarezerwowana wyłącznie dla modeli 6 Plus i 6s Plus. Oba urządzenia będą jednak charakteryzować się czterema diodami flash przy kamerze - dwoma z zimnym światłem i dwoma z ciepłym. Kamery nowych iPhone'ów mają pozwolić na nagrywanie materiału wideo w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Ekran, przycisk Home i głośnik

Ekrany nowych iPhone'ów mają charakteryzować się takim samym gamutem kolorów, jak iPad Pro 9,7". Na ten moment nie wiadomo jednak, czy Apple zastosuje w wyświetlaczach smartfonów technologię True Tone Display. Nowa urządzenia firmy z Cupertino mają otrzymać laserowy czujnik zbliżeniowy, a głośnik przeznaczony wcześniej dla rozmów będzie pełnił rolę drugiego głośnika do odtwarzania muzyki. Warto na koniec wspomnieć o braku portu minijack. Takie rozwiązanie pozwoli Apple na zastosowanie bardziej zaawansowanych komponentów stojących za technologią 3D Touch. Ta zaś ma trafić nie tylko do ekranów nowych smartfonów, ale także przycisku Home, który nie będzie już fizyczny, ale pojemnościowy.

Premiera i ceny

Nowe smartfony Apple mają zostać zaprezentowane już jutro tj. 7 września o godzinie 19:00 polskiego czasu. Sprzedaż tych urządzeń rozpocznie się prawdopodobnie 16 września. Zakup podstawowego modelu – iPhone'a 7 z 32 GB pamięci – będzie wiązał się z wydatkiem wynoszącym 3199 zł.

Już teraz zapraszamy Was na naszą relację live z jutrzejszej konferencji Apple

Źródło: The Verge, 9TO5MAC

Grafika: The Next Web