Według najnowszych informacji, już w październiku na rynek mają trafić nowe MacBooki Air oraz Pro. Apple ma zamiar odświeżyć również komputery iMac, a także zaprezentować monitor Thunderbolt Display charakteryzujący się rozdzielczością 5K.

Jak informuje Bloomberg, odświeżone iMaki otrzymają nowe karty graficzne od AMD (najprawdopodobniej Polaris). W nowych MacBookach Pro oraz Air znajdą zastosowanie porty USB-C zgodny z Thunderbolt 3, a ponadto w pierwszym z wymienionych modeli pojawi się panel OLED, który zastąpi klawiszy funkcyjne.

Jeżeli wierzyć plotkom, Apple pracuje z LG nad nowym monitorem Thunderbolt Display. Będzie on charakteryzował się rozdzielczością 5K (podobnie jak 27-calowe iMaki). Wcześniejsze informacje sugerowały również, że zostanie on wyposażony w dodatkowe GPU.

Jest wielce prawdopodobne, że nowe MacBooki Air oraz Pro zostaną zaprezentowane już na najbliższej konferencji, która odbędzie się 7 września. Nadal jednak nie wiadomo, czy poza tymi laptopami oraz wspomnianymi wyżej iMakami Apple odświeży również Maki Pro i Maki mini.

Źródło: MacRumors