Użytkownikiem Apple Watch'a jestem od dość niedawna. Długo opierałem się przed jego kupnem, a teraz bardzo żałuję, że trwało to tak długo. Apple Watch to według mnie świetne urządzenie. Mimo iż nie mam kompletnie problemu z ładowaniem go, a prowadzę dość aktywny tryb życia, wciąż dookoła słyszę wiele zarzutów wobec zastosowanej w tym sprzęcie baterii. Na rynku jednak znajduje się sporo produktów, które mogą pomóc użytkownikom w wydłużeniu czasu pracy czy szybkiemu naładowaniu urządzenia będąc w podróży, bez źródła zasilania - jednym z nim jest Nomad Pod, który stanowi idealne uzupełnienie dla Apple Watch.

Nomad Pod to piękny powerbank i stacja dokująca w jednym. Urządzenie występuje w dwóch kolorach – Silver i Space Gray. Ja wybrałem kolor Space Gray, który idealnie pasuje do mojego Apple Watch'a.

Zawartość opakowania

W środku pudełka znajdziemy bardzo estetycznie zapakowany Nomad Pod oraz dobrej jakości kabel micro USB, poprzez który naładujemy nasz powerbank. W środku znajduje się również krótka instrukcja obsługi oraz specjalna podkładka, która umożliwia nam korzystanie z cieńszej, stalowej ładowarki do Apple Watch'a.

Konstrukcja

Rozmiar to jeden z większych plusów Nomad Pod'a – urządzenie mieści się zarówno w dłoni jak i kieszeni. Całość obudowy wykonana jest z pięknego aluminium jakie znamy już z urządzeń firmy Apple oraz wewnątrz z plastiku. Pod spodem zamocowana jest antypoślizgowa guma - bardzo dobry pomysł.

Górna część baterii mocowana jest na magnes, a po jej wyjęciu widzimy miejsce na kabel. Po włożeniu go w jego miejsce – poprzez nasunięcie końcówki USB i zwinięcie kabla dookoła, wystarczy już tylko nałożyć górną część Nomad Pod'a i zakręcić by trzymał ją magnes. Jak już wspomniałem wcześniej, użytkownicy posiadający stalowe ładowarki, muszą włożyć pod spód dołączoną do zestawu podkładkę.

Poziom naładowania baterii określają cztery diody, które umieszczone są między przyciskiem aktywniającym, a złączem micro USB.

O produkcie

Ja głównie Nomad Pod'a używam jako stacji dokującej w domu. Apple Watch, który leży na baterii od Nomad Pod'a, nie ześlizguje się i trzyma bardzo stabilnie w przeciwieństwie do oryginalnej ładowarki, która nie jest zbyt dobrze przemyślana. Specjalne wgłębienie w obudowie urządzenia daje nam dobrą stabilność oraz przyczepność Apple Watch'a.

Firma Nomad obiecuje, że ich powerbank o pojemności 1800mAh naładuje zegarek w 100% czterokrotnie. Mnie udało się naładować mojego Apple Watcha 42mm (z baterią 246 mAh) trzy i pół krotnie, wydaje się więc, że użytkownicy posiadający mniejsze wersje zegarka (38 mm z baterią 205 mAh), mogą spokojnie oczekiwać pełnych czterech ładowań jakie obiecuje producent.

Specyfikacja

  • Wymiary: 72mm x 25mm
  • Waga: 132g
  • Bateria: 1800mAh jonowo-polimerowy akumulator
  • Certyfikaty: CE, ROHS
  • Materiały: Aluminium, tworzywo poliwęglanowe
  • Wejście: Micro USB
  • Wyjście: 5V/1A, kompatybilny z wersją 1m i 2m dla Apple Watch

Podsumowanie

Nomad Pod to zarówno bardzo dobry powerbank jak i piękna stacja dokująca. Świetny design, dobre materiały i solidna konstrukcja. Jeśli szukacie powerbank'a lub stacji dokującej dla waszego Apple Watch'a, to z pełnym przekonaniem mogę go polecić.

Więcej informacji na stronie producenta: www.hellonomad.com

Cena: 59.95 $ (aktualnie promocja: 29,95 $)