W App Store pojawiła się dziś nowa aplikacja Microsoftu – Pix – która została stworzona z myślą o tworzeniu oraz podstawowej obróbce zdjęć. Nie jest to pierwszy tego typu program, jaki został przygotowany dla systemu iOS, ale kilka funkcji, jakimi chwali się firma z Redmond, jest wartych uwagi.

Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, aplikacja dostosowuje poszczególne parametry do sceny lub obiektu, jakie fotografujemy. Zdaniem Microsoftu, jest to szczególnie istotne w kwestii automatycznego rozpoznawania twarzy.

Pix pozwala na robienie szybkich serii zdjęć – podobnie jak ma to miejsce w systemowej aplikacji Aparat. W odróżnieniu od rozwiązania Apple, program Microsoftu umożliwia dokonanie szybkiej selekcji zarejestrowanych fotografii w celu wybrania najlepszego ujęcia. Warto również dodać, że fani znanej z iPhone'ów 6s funkcji Live Photos znajdą w Piksie podobne rozwiązanie nazwane Live Image.

Prezentację możliwości Microsoft Pix przygotowaną przez jej twórców możecie zobaczyć powyżej. Program można pobrać za darmo z App Store.