Użytkownicy, którzy kupili MacBooka Pro z gładzikiem Force Touch – zarówno obecnej jak i poprzedniej generacji – mogą mieć trudność za znalezieniem opcji przeciągania okien programów z użyciem trzech. Wszak od lat była ona dostępna w ustawieniach gestów... i zniknęła.

Jak się okazało, wspomniana wyżej funkcja nie znajduje się już w preferencjach gładzika. Byłoby to wszak zbyt proste dla użytkowników. Apple postanowiło ją przenieść w zupełnie inne miejsce. W celu włączenia opcji, którą opisywałem wyżej, należy przejść w Preferencjach systemowych do zakładki Dostępność. Następnie w sekcji Mysz i klawiatura, która znajduje się w kolumnie po lewej stronie, będziemy musieli wybrać Opcje gładzika... i włączyć funkcję Włącz przeciąganie wybierając przeciąganie trzema palcami.

Nie wiem, czy przenoszenie tego typu ustawień w zupełnie inne miejsce preferencji jest ruchem Apple, który ma skłonić użytkowników do korzystania z Force Touch w gładziku, ale jedno jest pewne – sam trochę się tej opcji naszukałem po zakupie MacBooka Pro. Trzyletnie przyzwyczajenia robią swoje, a gest przeciągania i zaznaczania trzema palcami uważam za bardzo wygodny i nie mam zamiaru go porzucać.