"The Neverhood", jeden z klasyków gier przygodowych być może pojawi się w App Store. Studio deweloperskie Bazinga już negocjuje kontrakt licencyjny na popularny niegdyś tytuł, by w efekcie przeportować grę na urządzenia z iOS na pokładzie.

"The Neverhood" to bardzo popularna i dobrze oceniana gra przygodowa z lat 90-tych. 31 października gra będzie obchodziła swoje piętnastolecie, niewykluczone więc, że jej reedycja, tym razem dla urządzeń mobilnych, zostanie wydana w okolicach tej daty. Co ciekawe, tocząca się w plastelinowym świecie rozgrywka jest tak naprawdę serią ujęć zrobionych w rzeczywistości. Do produkcji całego świata w "The Neverhood" zużyto, bagatela, 3 tony plasteliny.

Co prawda pojawienie się gry w App Store nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone (ze względu na trwające negocjacje), niemniej jeśli Bazinga Studios uda się zdobyć licencję, będzie to kolejny klasyk sprzed lat w sklepie Apple. Wśród najlepszych przykładów można wymienić m.in. "The Secret of Monkey Island", czy chociażby "Myst".

Źródło: joystiq.com / wikipedia