Już 26 lipca Apple ogłosi wyniki finansowe za trzeci kwartał fiskalny tego roku. Jak jednak przewiduje analityk RBC Capital Markets – Amit Daryanani – po raz drugi z rzędu nie będą one rekordowe jeżeli chodzi o sprzedaż iPhone'ów.

Według prognoz Daryananiego, Apple sprzedało 39,5 milionów iPhone'ów w trzecim kwartale fiskalnym. W tym samym okresie ubiegłego roku liczba ta wynosiła 47,5 miliona, a w 2014 r. 35 milionów. Przychód firmy z Cupertino z łącznej sprzedaży ma zaś wynieść 42,1 miliardów dolarów, co oznaczałoby spadek z 49,6 miliardów dolarów, jakie firma uzyskała w trzecim kwartale fiskalnym ubiegłego roku. Oczekiwania Wall Street są zaś nieco bardziej optymistyczne i wynoszą o sto milionów dolarów więcej jeżeli chodzi o kwartalny przychód.

Zdaniem analityka RBC, Apple ma przełamać tendencję spadkową w czwartym kwartale fiskalnym. Firma z Cupertino ma wtedy sprzedać 44 miliony iPhone'ów i wygenerować przychód z całej sprzedaży wynoszący 47,3 miliardów dolarów. Dokładne wyniki finansowe Apple za trzeci kwartał fiskalny zostaną ogłoszone 26 lipca. W naszym serwisie znajdziecie ich dokładną analizę, gdy tylko zostaną udostępnione.

Źródło: AppleInsider