AnTuTu – twórcy testu benchmarkowego – opublikowali ranking najbardziej wydajnych smartfonów pierwszego półrocza. Jak łatwo zauważyć, zestawienie zostało zdominowane przez urządzenia chińskich producentów, natomiast iPhone'y 6s oraz SE znalazły się w jego drugiej piątce.

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazł się OnePlus 3 wyposażony w 6 GB pamięci RAM oraz procesor Snapdragon 820. Poza nim na podium uplasowały się smartfony Vivo Xplay 5 Elite i LeEco Le Max 2 charakteryzujące się tym samym układem Qualcomma. iPhone 6S z wynikiem równym 133871 okazał się siódmym najlepszym smartfonem, a jego „młodszy brat” – iPhone SE – dziewiątym. Pełen ranking można zobaczyć poniżej.

W rankingu znalazły się wyłącznie urządzenia, które przynajmniej dwa tysiące razy poddano testowi AnTuTu. Warto jednak mieć na uwadze, że tego typu zestawienie nie jest wyjątkowo istotne, gdyż nie ma ono dokładnego przełożenia na rzeczywiste działanie smartfonów, które różnią się od siebie chociażby oprogramowaniem czy sposobem chłodzenia podzespołów.

Źródło: Komputer Świat