Standard Unicode 9.0 zostanie pozbawiony jednej ikony, która miała się w nim pierwotnie znaleźć. Mowa o emoji przestawiającym karabin/strzelbę, na którego implementację do swoich systemów nie zgodziło się Apple. Decyzja firmy z Cupertino będzie rzutowała na oprogramowanie Google, Microsoftu i innych firm.

Apple wyraziło obiekcje względem ikony przedstawiającej karabin już w czasie spotkania członków Unicode w maju zeszłego roku. Zastrzeżenia przedstawicieli firmy z Cupertino nie mają więc nic wspólnego z niedawną strzelaniną w Orlando, jak sugerowały niektóre media.

Zdaniem Apple, emoji rewolweru, które pojawiło się wraz z Unicode 6.0 w 2010 r., powinno zaspokajać wszystkie potrzeby związane z implementacją ikon przedstawiających broń palną. Przedstawiciele firmy z Cupertino, podobnie jak pracownicy Google oraz Microsoftu, odrzucili również projekt emoji strzelającego pięcioboisty.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wspomniana wyżej ikona karabinu została stworzona z myślą o grupie emoji związanych z igrzyskami olimpijskimi. Miała więc ona przedstawiać broń sportową i znajdować się obok takich znaków z Unicode 9.0 jak medal, łódź kanadyjka czy rękawica bokserka. Ikona karabinu nie trafi jednak do dyspozycji użytkowników. Decyzję Apple w tej sprawie poparli przedstawiciele Microsoftu, którzy również mieli obawy związane z jej implementacją.

Źródło: BuzzFeed