Już raz ten produkt miałem w rękach, ale tylko na chwilę, bowiem był on do mniejszego iPhone'a 6(s). Od razu urzekł mnie swoim wyglądem, elegancją, klapką na ekran i choć nie mogłem poznać innych jego cech, to zapragnąłem ubrać w niego swojego iPhone'a 6s Plus. Po prostu mam słaboś do drewna.

Długo musiałem czekać, zanim pojawił się w polskiej dystrybucji (Mobidick.pl) mój „rozmiar”, ale było warto. Okazało się, że wygląd i wrażenia estetyczne to tylko powłoka skrywająca znacznie więcej zalet, ale po kolei.

Etui dla iPhone Reveal Nara Wooden - sadzisz drzewo

Posadziłem drzewo.

Choć w swoim życiu posadziłem już z kilkaset drzew (wliczając w to żywotniki dookoła domu – mają już po 3-4 metry), to dzięki etui od Reveal dodałem kolejne. Firma gwarantuje, że we współpracy z American Forests sadzi jedno drzewo za każdy sprzedany produkt z kolekcji Nature Tech. To miłe, zwłaszcza że ceny produktów Reveal w Mobidick.pl są całkiem przystępne.

Etui dla iPhone Reveal Nara Wooden w środku

Jakość

Jak już pisałem, etui jest wyjątkowo eleganckie. Drewniane elementy są bardzo dobrze wykończone i dopasowane, choć sprawiają wrażenie „ręcznej” roboty, co w tym przypadku jest pozytywnym określeniem.

Tworzywo obejmujące iPhone'a jest bardzo solidne, w dotyku przywierające do ręki i dobrze zabezpiecza iPhone. Drewniana klapka jest od środka wykończona irchopodobnym materiałem. Całość nie pogrubia specjalnie iPhone'a i nie jest zbyt ciężka.

Etui dla iPhone Reveal Nara Wooden

Drewno jest doskonale zakonserwowane i wykończone olejem albo woskiem, co po moich doświadczeniach z lakierami, woskami i olejami bardzo mnie cieszy. Przypomnę tylko, że mieszkam w całkowicie drewnianym domu, większość mebli mam z drewna, a cześć z nich sam zrobiłem z resztek po budowie. Jednak etui drewniane wolałem zakupić od profesjonalistów, i to była dobra decyzja.

Kilka dni odkrywania zalet

Konstrukcja etui jest bardzo przemyślana i ma wiele bardzo praktycznych cech, które odkrywałem w zasadzie „w miarę potrzeb”.

Etui dla iPhone Reveal Nara Wooden

Klapka odpowiednio złożona stanowi podpórkę dla iPhone'a ustawionego w pozycji poziomej. Podobnie jak w smart coverach. To „odkryłem” od razu. W klapce zrobiony jest otworek na głośnik umożliwiający rozmowę bez jej uchylania (ale trzeba dokładniej trafiać w ucho, aby dobrze słyszeć). Pokrywa jest zamykana magnetycznie w sposób pewny, a siła przyciągania jest tak dobrana, że nie utrudnia otwierania.

Jednak dopiero po dniu czy dwóch, odkryłem, że bardzo wygodnie można klapkę odwinąć na plecy (tył) iPhone'a i jest w tej pozycji również utrzymywana magnesem, nie „dynda” i nie trzeba jej przytrzymywać. Przez jakiś czas miałem obawy, że niechcący położona na zanieczyszczonej powierzchni (powłoka wewnętrzna klapki leży na podłożu), może przyczepić jakiś ziarnko piasku i potem porysować ekran. Otóż nie. Krawędzie wytłoczki obejmującej iPhone wystają prawie milimetr nad jego powierzchnię, więc klapka nie dotyka ekranu. Jest tak solidna, że trzeba by użyć znacznej siły, aby ją docisnąć do szkła iPhone. Od czasu tego „odkrycia” zawijałem już klapkę bez obaw.

Etui dla iPhone Reveal Nara Wooden

Kolejny raz zdziwiłem się, robiąc zdjęcia. Kilka razy zapomniałem, że klapka jest z tyłu i zaskakiwał mnie czarny ekran aplikacji Aparat. Podczas zdjęć, zwłaszcza tych robionych jedną ręką pokrywa wisząca luzem trochę przeszkadza. Jednak projektanci pomyśleli i o tym. Końcówka klapki odgina się i można w ten sposób odsłonić obiektyw i nadal wygodnie robić zdjęcia trzymając iPhone jedną ręką. Jedynie blokuje to używanie lampy błyskowej. W trybie zdjęć z lampą trzeba całkiem odsłonić klapkę, aby nie powstał odblask.

Podsumowując

Etui Reveal Nara Wooden używam już od 3 tygodni bez taryfy ulgowej. W kieszeni spodni, w kieszonce rowerowej koszulki podczas intensywnej jazdy (w końcu nie mam problemu z potem na ekranie), podczas prac ogrodowych w nie zawsze czystych warunkach. Do tej pory spisuje się świetnie i w bardzo elegancki i przemyślany sposób chroni mojego iPhone.

Reveal Nara Wooden od Mobidick.pl

Ponieważ wypadało znaleźć jakieś wady, to udało mi się odkryć dwie, a nawet jedną. Irchowe wykończenie przyciąga kłaczki (mam 4 psy w domu), ale wystarcz przetrzeć ścierką, aby się ich pozbyć. Druga wada nie jest zależna od Reveal. Musiałem się nauczyć, że samo zamknięcie klapki nie wystarczy, aby iPhone się zablokował. Trzeba zrobić to guzikiem. Apple nie przewidziało niestety takiej opcji.

Reveal produkuje całą serię drewnianych, korkowych czy bambusowych etui na iPhone'a i wszystkie robią wspaniale wrażenie. Są wersje dodatkowo wzmocnione gumą, ale i delikatniejsze. Z klapką jest również oferowany model wykonany z bambusa, który również mnie zachwyca. Etui z pokrywą są na razie dostępne dla iPhone'ów 6(s) i 6(s) Plus. Inne rodzaje obudów są też w wersjach dla iPhone'ów 5, 5s i SE.

  • Dostarczył: Mobidick.pl
  • Cena (czerwiec 2016): 119 zł (promocja), 149 zł (normalna)
  • Ocena: bardzo dobra plus!