W czasie swojego wystąpienia na organizowanej przez serwis Re/code konferencji Code Conference, Elon Musk odniósł się do ewentualnego debiutu rynkowego samochodu Apple. Właściciel firmy Tesla stwierdził, że pojazd ten będzie miał swoją premierę zbyt późno.

Musk wyraził wsparcie dla działań Apple związanych z samochodami elektrycznymi. Dodał jednak, że jest to „utracona szansa”, choć niewykluczone, że firma z Cupertino stworzy świetny samochód i odniesie sukces. Podkreślił on jednak, że pojazd ten trafi na rynek nie wcześniej niż w 2020 roku. Do tego czasu Tesla bardzo się rozwinie i wprowadzi wiele innowacyjnych rozwiązań.

Pierwsze informacje o pracach Apple nad własnym samochodem elektrycznym pojawiły się blisko dwa lata temu. Duża liczba osób związanych z branżą motoryzacyjną, która przechodzi do firmy z Cupertino zdaje się potwierdzać te doniesienia. Tesla Elona Muska prowadzi sprzedaż swoich pojazdów już od 2008 r. W przyszłym roku na rynku zadebiutuje budżetowy Model 3, na który już teraz złożono 400 tysięcy zamówień.

Źródło: AppleInsider