Wielu użytkowników iPhone'ów i iPadów przechowuje swoje zdjęcia w iCloud, co daje im pewność, że w przypadku utraty urządzenia, bezcenne fotografie nadal będą dostępne. Czasem pojawia się jednak sytuacja, gdy chcemy pobrać dane zdjęcie przy użyciu komputera, który na przykład nie należy do nas, tylko jest PC z Windowsem znajomego. Z pomocą przychodzi strona iCloud.com.

Big fd6470db 3c55 416c 874f 86d009c37f06

Pierwszą kwestią, którą należy poruszyć jest włączenie Biblioteki zdjęć iCloud. Aby tego dokonać w Ustawieniach konieczne będzie przejście do sekcji iCloud, a następnie zaznaczenie pierwszej opcji w Zdjęcia. Wybierając optymalizowanie dysku w pamięci naszego iPhone'a pozostaną jedynie miniaturki fotografii, które zostaną pobrane gdy będziemy próbować je otworzyć. W innym przypadku nasz smartfon zachowa wszystkie zdjęcia i automatycznie utworzy ich kopię w chmurze.

icloud

Wracając do pobierania fotografii z innych miejsc niż aplikacja Zdjęcia na Macu - konieczne będzie przejście w przeglądarce internetowej pod adres iCloud.com. Po zalogowaniu się na konto Apple ID będziemy mogli przejść do sekcji zdjęcia. Teraz możemy otworzyć pojedynczą fotografię i kliknąć w Pobierz u góry lub zaznaczyć kilka grafik i szybko ściągnąć je do pamięci komputera w ten sam sposób.

Więcej porad z serii Zielone jabłko