Jak donosi koreański serwis etnews, Samsung pracuje nad udostępnieniem użytkownikom systemów Android i iOS aplikacji Samsung Pay Mini. Choć nie pozwoli ona na dokonywanie płatności zbliżeniowych, to będzie mogła zostać wykorzystana w trakcie przeprowadzania transakcji przez internet.

Użytkownik dokonujący zakupów przez internet będzie mógł skonfigurować swoje konto w usłudze Samsunga, a następnie zatwierdzić transakcję przez wpisanie kodu lub skorzystanie z czytnika linii papilarnych. Rozwiązanie koreańskiego producenta ma początkowo zadebiutować tylko w jego rodzimym kraju, ale z czasem pojawi się prawdopodobnie w kolejnych państwach.

Informacje o Samsung Pay Mini powinny zainteresować także polskich użytkowników smartfonów z systemem Android oraz iOS. Według wcześniejszych doniesień, usługa Samsung Pay (dostępna wyłącznie dla posiadaczy telefonów tego producenta) trafi na polski rynek jeszcze w tym roku. Pozwala to zakładać, że „idąc za ciosem”, Koreańczycy udostępnią Polakom także aplikację Samsung Pay Mini.

Źródło: AppleInsider