Czytnik e-booków Kindle od Amazona nie stanowił nigdy bezpośredniej konkurencji dla tabletu Apple. Nie posiada on tylu funkcji, jednak wygrywa z iPadem pod względem dostosowania do czytania (z uwagi na wyświetlacz wykonany w technologii E-Ink). Amazon planuje jednak odbić część rynku tabletów własnym urządzeniem, którego premiera odbędzie się prawdopodobnie w sierpniu bądź wrześniu.

Według dostawców części do tabletu Amazona, urządzenia będą gotowe do sprzedaży na przełomie sierpnia i września. Sprzedaż, jaką zamierza osiągnąć firma do końca 2011 roku to 4 miliony sztuk. Będzie to możliwe dzięki dwóm okresom, w których sprzedaż elektroniki jest zawsze wyższa - Święta Dziękczynienia oraz Świętach Bożego Narodzenia. Miesięczna produkcja tabletów ma wynieść około 700-800 tysięcy sztuk.

Przewiduje się, że tablet Amazona wyposażony będzie w procesor firmy Texas Instruments, natomiast ekran dotykowy pochodził będzie od firmy Wintek. Za składanie urządzeń odpowiadać ma z kolei Quanta. Jakiś czas temu pojawiły się też plotki o współpracy Amazona z firmą E-Ink Holdings, mającej na celu stworzenie kolorowego wyświetlacza wykonanego w technologii E-Ink.

Jak na razie CEO Amazona, Jeff Bezos, odmówił komentarza w sprawie tabletu swojej firmy. Zaznaczył jednak, że każde urządzenie wyprodukowane przez jego firmę współpracować będzie z Kindle. Powyższe doniesienia oraz majowe obniżenie ceny czytnika Kindle wskazują jednak na to, że już wkrótce dane nam będzie ujrzeć tablet Amazona. Jeżeli wspierał będzie technologię E-Ink, a przy tym oferował dużą funkcjonalność, to pozycja iPada może zostać zagrożona.

Źródło: Apple Insider