Jak poinformowała agencja Reuteres, Apple zainwestowało miliard dolarów w firmę Didi Chuxing będącą głównym konkurentem Ubera na chińskim rynku przewozów społecznościowych. Inwestycja ma pomóc kalifornijskiemu producentowi w lepszym poznaniu i zrozumieniu gospodarki Państwa Środka, jak i przynieść mu z czasem zyski.

W temacie Didi Chuxing głos zabrał CEO Apple, Tim Cook: „Przeprowadziliśmy tę inwestycję z kilku strategicznych powodów, na które składa się między innymi szansa na lepsze poznanie pewnych segmentów chińskiego rynku. Oczywiście wierzymy, że ruch ten przyniesie nam także z czasem zwrot zainwestowanego kapitału”.

Odnosząc się do tego, co Apple robi na rynku samochodów, Cook dodał, że „musimy poczekać, aby zobaczyć co przyniesie przyszłość”. CEO firmy z Cupertino odniósł się również do potencjału, jakie jest związany z chińskim rynkiem. Przyznał, że inwestycja odzwierciedla emocje Apple związane z jego rozwojem i długoterminowe zaufanie do ekonomii Państwa Środka.

Jak poinformowało Didi Chuxing, inwestycja ze strony Apple jest największą, jaka firma kiedykolwiek otrzymała. Warto dodać, że kierowcy działający pod szyldem tego przedsiębiorstwa wykonują dziennie 11 milionów przewozów, a tym samym kontrolują 87% rynku chińskich przewozów społecznościowych.


Aktualizacja 4 sierpnia, 2016 r.

Firma Didi Chuxin połączyła się w Uber China tworząc spółkę wartą 35 miliardów dolarów. Amerykanom przypadnie jedynie 18% udziałów, natomiast Chińczycy zainwestują w rozwój całej działalności w Państwie Środka, na co pozwolą im pieniądze pozyskane przede wszystkim od Apple.

Źródło: 9TO5MAC, MacRumors