Mimo iż komputery Mac nigdy nie były uważane za idealny sprzęt dla graczy, to nie sposób nie zauważyć, że w Mac App Store i na Steamie pojawia się coraz więcej produkcji, które zostały przystosowane do systemu OS X. Dziś nie chciałbym jednak pisać bezpośrednio o grach, ale przedstawić sposób, którego zastosowanie sprawi, że będą one działać szybciej.

Warto już na wstępie podkreślić, że zaprezentowaną niżej instrukcję można również zastosować w przypadku wybranych programów. Opiera się ona bowiem za zaimplementowanym trybie niskiej rozdzielczości, z którego mogą skorzystać użytkownicy Maców z ekranem Retina. W przypadku innych komputerów relatywnie niska rozdzielczość jest bowiem jedynym dostępnym rozwiązaniem.

Program lub grę, którą chcemy otworzyć w niższej rozdzielczości należy zamknąć, a następnie odnaleźć w zakładce Programy w Finderze. Następnie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybraną pozycję, wejść w Informacje i zaznaczyć opcję Otwórz w niskiej rozdzielczości, tak jak na poniższym zrzucie ekranowym.

przyspieszanie aplikacji i gier os x mac

Warto dodać, że niektóre aplikacje i gry mogą mieć ustawioną domyślnie niższą rozdzielczość. Jeżeli nasz komputer podoła lepszym ustawieniom graficznym, to opcję tę możemy w tym przypadku wyłączyć i cieszyć się wyższą rozdzielczością. Nie sposób również nie wspomnieć, że niektóre gry dają możliwość zmiany tego typu ustawień bezpośrednio z pozycji ich menu głównego.

Źródło: OS X Daily