Zdaniem analityka KGI Securities – Minga Chi-Kuo – iPhone'y 7 nie będą diametralnie różnić się swoją stylistyką od najnowszych smartfonów firmy z Cupertino. Większe zmiany mają pojawić się dopiero w modelach z 2017 r.

Jeżeli wierzyć najnowszym plotkom, iPhone'y 7s zostaną wyposażone w szklane obudowy oraz ekrany AMOLED. Zmiana materiału obudowy ma wyróżnić smartfony Apple na tle konkurencji, która coraz częściej wykorzystuje aluminium do produkcji swoich urządzeń. Z drugiej strony warto jednak podkreślić, że główny konkurent firmy z Cupertino na rynku telefonów – Samsung – już rok temu postawił na szkło przy produkcji smartfonów z linii S, a niedawno również A i Note.

Będąc już przy firmie Samsung warto wspomnieć, że to właśnie ona ma być odpowiedzialna za dostarczenie ekranów AMOLED do iPhone'ów 7s. Wcześniejsze plotki sugerowały, że za produkcję tych komponentów będzie odpowiedzialna spółka JDI albo przejęty przez Foxconn Sharp. Nie można jednak wykluczyć, że duży popyt na smartfony Apple wymusi na firmie z Cupertino współpracę z trzema dostawcami. Warto dodać, że kontrakt ze wspomnianym na początku akapitu koreańskim producentem ma opiewać na kwotę 2,5 miliardów dolarów.

Do tej pory Apple odświeżało stylistykę swoich smartfonów co dwa lata - wraz ze zmianą cyfry oznaczającej model. Generacje smartfonów firmy z Cupertino z literą „S” w nazwie cechowały się przede wszystkim udoskonaleniami związanymi z wewnętrznymi podzespołami tych urządzeń. Niewykluczone, że w ciągu najbliższych dwóch lat sytuacja ulegnie zmianie i o ile iPhone nie będzie znacząco różnił się od poprzedników, tak model 7s przyniesie zupełnie nową stylistykę zewnętrzną.

Źródło: 9TO5MAC