Apple wydało uaktualnienie Narzędzia AirPort (5.5.3), które zawiera drobne poprawki. Co ważniejsze jednak, w łatce tej odnaleziono przesłanki, według których w najbliższym czasie na rynek trafić powinna następna generacja Time Capsule i AirPort Extreme.

Już wcześniej spekulowano na temat rychłego odświeżenia tych urządzeń, czego potwierdzeniem miały być problemy z dostępnością w sklepach. Kolejna generacja Time Capsule będzie najprawdopodobniej wykorzystywała układ A5 znany z iPada 2. Ponadto, jak informuje MacRumors, pojawić ma się zupełnie nowa funkcja pobierania aktualizacji systemowych dla innych produktów Apple. Time Capsule ma to robić automatycznie dla wszystkich urządzeń, które łączą się poprzez Wi-Fi. Gdy użytkownik zdecyduje się zainstalować daną aktualizację, ta nie jest już pobierana z serwerów Apple, lecz z Time Capsule. Tym samym proces ten jest bez porównania szybszy. Takie rozwiązanie ma być znacznie wygodniejsze dla użytkowników. Możemy także liczyć na dużą integrację z iCloud.

Urządzenie Time Capsule pojawiło się na rynku w 2008 roku. Dotychczas światło dzienne ujrzały cztery generacje tego produktu, niemniej jednak żadna z nich nie wprowadziła większych zmian.

Źródło: MacRumors