Firma HTC zaprezentowała wczoraj swojego nowego smartfona – model 10 – który jako pierwsze urządzenie z systemem Android otrzymał wsparcie dla stworzonej przez Apple technologii AirPlay. Pozwoli to jego użytkownikom między innymi na przesyłanie muzyki, filmów czy zdjęć do Apple TV.

HTC 10 to urządzenie w dużym stopniu skupione na dostarczeniu użytkownikom wysokiej jakości muzyki. Poza wsparciem dla AirPlay, smartfon pozwoli na łączność Miracast, DLNA oraz Google Cast. Umożliwi on również odtwarzanie dźwięku Hi-Res Audio, skalowanie go z 16 do 24 bitów, a ponadto producent zastosował w nim wzmacniacz słuchawkowy i przetwornik cyfrowo-analogowy. Warto również wspomnieć, że wraz z telefonem nowi użytkownicy otrzymają wysokiej jakości słuchawki ze wsparciem dla Hi-Res Audio i 24-bitowego dźwięku.

W HTC 10 zastosowano czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 2,2 GHz, GPU Adreno 530, 4 GB RAM LPDDR4, czytnik kart microSD, ekran LCD o przekątnej 5,2" i rozdzielczości 1440 x 2560 px pokryty szkłem Gorilla Glass. Z przodu urządzenia znajduje się kamera 5 Mpx f/1,8 z optyczną stabilizacją obrazu, zaś z tyłu aparat o rozdzielczości 12 Mpix z taką samą wartością przesłony i OIS. HTC przygotowało również wzorowaną na Live Photos funkcję Zoe Capture. Warto również dodać, że nowy smartfon Tajwańczyków otrzymał wsparcie dla Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4. oraz moduł NFC, akumulator o pojemności 3000 mAh i port USB-C. Urządzenie zadebiutuje na rynku w maju w dwóch wersjach – 32 i 64-gigabajtowej.

Źródło: MacRumors