Sony udostępniło dziś użytkownikom PlayStation aktualizację oprogramowania konsoli do wersji 3.5. Poza kilkoma zmianami związanymi z powiadomieniami czy też wydarzeniami, istotną nowością jest wprowadzenie funkcji Remote Play, z której mogą skorzystać użytkownicy komputerów Mac oraz PC z Windowsem.

Wraz z aktualizacją dla PlayStation, Sony udostępniło do pobrania program Gra Zdalna PS4, który można pobrać ze strony internetowej japońskiego producenta. Przed połączeniem konsoli z komputerem należy zmienić jej ustawienia tj. ustawić PS4 jako główne urządzenie, włączyć połączenie z internetem w trybie spoczynku oraz grę zdalną.

Po instalacji aplikacji na Macu, należy podłączyć pada do komputera za pomocą kabla, zalogować się do PlayStation Network oraz rozpocząć proces konfiguracji. Przy pierwszym uruchomieniu trwa on około pięciu minut, ale każdy kolejny raz zajmuje nam zaledwie kilkanaście sekund. Warto pamiętać, że streamowanie gry na Maca (jak i PC z Windowsem) jest możliwe tylko wtedy, gdy konsola jest włączona lub znajduje się w trybie spoczynku.

O ile proces konfiguracji jest bardzo łatwy, a gra nie ma żadnych opóźnień i błyskawicznie reaguje na polecenie wydawane z pada, tak zastrzeżenia mam co do jakości obrazu. Transmitowany obraz jest prawdopodobnie dostosowywany do naszego połączenia internetowego i w moim przypadku charakteryzował się jakością 540p przy 30 fps. W czasie rozgrywki nie można dokonać zmian ręcznie, a jedynie przed połączeniem z konsolą, co jest nieintuicyjne. Niemniej jednak najlepsza jakość to 720p przy 60 fps. Poniżej możecie zobaczyć film, który pokazuje proces konfiguracji Remote Play oraz wygląd gry z PS 4 na Macu.