W związku z uchwaloną właśnie przez Sejm ustawą o zasadzie obrotu gruntami rolnymi, która ogranicza możliwość handlu nimi do rolników i związków wyznaniowych, grupa złożona z właścicieli firm deweloperskich i doradczych, zajmujących się głównie handlem ziemią, postanowiła wykorzystać stereotyp wyznawcy Apple i zarejestrowała nowy związek wyznaniowy: Kościół Ewangelistów Apple.

To oczywiście był nasz primaaprilisowy żart.

Wybór nie był przypadkowy. Niemal wszyscy właściciele i prezesi tychże firm są od lat fanami i użytkownikami produktów firmy z Cupertino. Oczywiście nikt z nich nie zamierza modlić się czy pielgrzymować do salonów Apple Store. Nowy związek wyznaniowy, działający w istocie jak swego rodzaju konsorcjum, będzie mógł - podobnie jak inne kościoły - legalnie obracać gruntami rolnymi, nie łamiąc przyjętej właśnie przez Sejm ustawy.

Kościół Ewangelistów Apple to obok Kościoła Latającego Potwora Spaghetti jeden z kilku nowych związków wyznaniowych działających w Polsce, które nie odnoszą się do chrześcijańskiej czy wschodniej tradycji. Nie wiadomo jednak, czy nowa grupa nie spotka się z ostrą reakcją kancelarii prawniczej działającej w Polsce w imieniu firmy Apple, wszak jej nazwa bezpośrednio się do niej odnosi.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019