Pisaliśmy niedawno o tym, że użytkownicy starszych modeli iPadów skarżyli się na błąd, który dotknął ich urządzenia po zainstalowaniu aktualizacji systemu iOS do wersji 9.3. Tablety te nie były w stanie aktywować nowej wersji oprogramowania, co powodowało, że stawały się bezużyteczne. Na szczęście, kilka dni później Apple wypuściło poprawioną aktualizację iOS 9.3 i wszystko wróciło do normy. Wczoraj pojawiły się doniesienia o kolejnych błędach w nowym systemie mobilnym Apple.

Użytkownicy zgłaszają problemy ze stabilnością podczas próby otwarcia linku w aplikacjach systemowych takich jak Safari, Mail czy Wiadomości. Błąd dotyczy również aplikacji firm trzecich, m.in. przeglądarki Google Chrome i polega on na tym, że w momencie kliknięcia w link aplikacja zawiesza się i jedynym sposobem na przywrócenie jej prawidłowego działania jest wymuszenie zamknięcia aplikacji w Multitaskingu.

Jeden z członków forum Apple Support Communities, stwierdził w swoim poście, że przedstawiciele firmy Apple są świadomi problemu i pracują nad jego rozwiązaniem, ale Apple oficjalnie nie wypowiedziało się jeszcze na ten temat.

Użytkownicy znaleźli jednak sposoby na częściowe wyeliminowanie problemu. Pierwszym jest wyłączenie JavaScript. Aby tego dokonać, należy udać się do Ustawień, następnie wybrać Safari, Zaawansowane i wyłączyć opcję JavaScript. Należy pamiętać, że może to wpłynąć na nieprawidłowe wyświetlanie się stron. Inne sposoby to wyłączenie sugestii Safari oraz wymazanie historii i danych witryn. Wszystkie te operacje wykonać można przechodząc do zakładki Safari w menu Ustawienia.

Dajcie znać w komentarzach czy również spotkaliście się z tym problemem oraz jak sobie z nim radzicie. Może znacie inne sposoby na jego wyeliminowanie.

Źródło: 9To5Mac, AppleInsider