Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, Apple zaprezentowało na dzisiejszej konferencji nowy model tabletu - iPada Pro z ekranem o przekątnej 9,7 cala. Urządzenie to łączy specyfikację techniczną iPada Pro, który trafił na rynek pod koniec ubiegłego roku, a także wielkość modelu Air 2.

Nowy tablet Apple charakteryzuje się ekranem Retina o przekątnej 9,7". Wyróżnia się on świetnym ekranem, 20% lepszą jasnością i 25% lepszą saturacją względem Air 2 i znaczną eliminacją refleksów świetlnych. Nowy ekran nazwano True Tone Display, który ma wyjątkowo realistycznie odwzorować prawdziwe kolory przez dostosowanie się do światła w otoczeniu użytkownika.

W mniejszym iPadzie Pro zastosowano 64-bitowy układ A9X oraz koprocesor M9 wspierający funkcję Hey Siri, cztery głośniki stereo (dwa razy głośniejsze niż w iPadzie Air 2) oraz Touch ID drugiej generacji. W tablecie znalazła się 12-megapikselowa kamera ze wsparciem Live Photos i możliwością nagrywania materiałów w 4K. Z przodu znalazł się zaś 5-megapikselowy aparat FaceTime.

Urządzenie będzie współpracować ze stylusem Apple Pencil, a ponadto przygotowano dla niego dedykowaną klawiaturę Smart Keyboard. Trafi na rynek w czterech kolorach. Dodatkowo Apple zaprezentowało adapter USB i SD dla urządzeń z iOS.

Ceny iPad Pro mini przedstawiają się następująco:

  • 32 GB, Wi-Fi - 2999 zł

  • 32 GB, Wi-Fi + Cellular - 3599 zł

  • 128 GB, Wi-Fi - 3699 zł

  • 128 GB, Wi-Fi + Cellular - 4299 zł

  • 256 GB, Wi-Fi - 4399 zł

  • 256 GB, Wi-Fi + Cellular - 4999 zł

Tablet trafi do sprzedaży 31 marca. Przedsprzedaż ruszy tydzień wcześniej.